راه بهشت

ارضاي غريزه‌ي جنسي از طريق غير شرعي

ارضاي غريزه‌ي جنسي از طريق غير شرعي
ارضاي غريزه‌ي جنسي از طريق غير شرعي
يکي از گناهان در اسلام ارضاي غريزه‌ي جنسي مرد از غير زن خود، يا زن از غير شوهر خود مي‏باشد و قرآن شريف چنين شخصي را متجاوز و ظالم مي‏داند: « فَمَنِ ابْتَغي وَراءَ ذلِکَ فَاُولئِکَ هُمُ الْعادُون»؛ پس هر که به دنبال فراتر از اين (راه‌هاي حلال) رود، او از ظالمان است ...

1. يکي از گناهان در اسلام ارضاي غريزه‌ي جنسي مرد از غير زن خود، يا زن از غير شوهر خود مي‏باشد و قرآن شريف چنين شخصي را متجاوز و ظالم مي‏داند:
« فَمَنِ ابْتَغي وَراءَ ذلِکَ فَاُولئِکَ هُمُ الْعادُون»؛ پس هر که به دنبال فراتر از اين (راه‌هاي حلال) رود، او از ظالمان است.(1)
و آن اقسامي دارد:
الف) زنا دادن يا زنا کردن که عقوبت و کيفر آن بسيار بزرگ است.
ب) لواط که در روايات آمده است عرش خداي متعال از آن به لرزه در مي‏آيد(2)
ج) خود ارضايي (استمناء) که علاوه بر اين که حرام است، مفسده‌ي روحي و جسمي بسياري دارد.
د) نگاه شهوت‌انگيز يا ديدن عکس‌ها و فيلم‌هاي شهوت‌انگيز و نوشتن يا خواندن داستان‌هاي شهوت‌انگيز، و گفتن و يا شنيدن و يا خواندن آهنگ‌ها و يا اشعار شهوت‌انگيز به طور غنا و يا به طور عادي و هر چيزي که موجب تحريک او شود، حتّي خيال‌هاي شهوت‌انگيز.
2. اگر اين‌گونه چيزها تحريک‌آميز نباشد ولي مفسده‏زا باشد، حرام است؛ بلکه اگر احتمال مفسده باشد نيز حرام است؛ بلکه مسلمان واقعي از تمام لهويات اعراض مي‏کند و اهل اين گونه چيزها نيست.
3. استفاده‌ي جنسي زن از شوهرش و شوهر از زنش به هر نحوي که باشد، جايز است؛ ولي استفاده‏هاي غير متعارف بايد با اجازه و رضايت يکديگر باشد؛ بلکه سزاوار است که اگر ضرورتي نباشد، از استفاده‏هاي غير متعارف پرهيز کنند.
4. حرف زدن مرد نامحرم با زن نامحرم اگر جالب و محرک نباشد و ترس مفسده‏اي هم نباشد، جايز است؛ ولي سزاوار نيست که بيش‌تر از ضرورت با يکديگر حرف بزنند.
5. نگاه کردن مرد نامحرم به صورت و يا دست‌هاي زن نامحرم از انگشت‌ها و کف دست و روي دست اگر جالب و محرک نباشد و مفسده بلکه ترس مفسده‏اي هم نباشد، جايز است؛ ولي بايد دانست که نگاه نامحرم به يکديگر تيري از تيرهاي شيطان است. و همچنين است نگاه زن به سر و گردن و دست‌ها تا مچ مرد.
6. بودن مرد و زن نامحرم در جاي خلوت حرام است؛ بلکه اگر احتمال مفسده باشد، در جاي غيرخلوت نيز حرام است.
7. دوست شدن مرد و زن نامحرم، از گناهان بزرگ است که قرآن شريف آن را در کنار زنا نهاده و از آن نهي نموده است.(3)
8. اختلاط مردان و زنان نامحرم اگر موجب گناه و تحريک باشد، حرام است؛ بلکه اگر ترس مفسده باشد نيز حرام است.
9. هر چه که زن را در مقابل نامحرم جالب و محرک کند، حرام است؛ و فرقي نيست که زينت باشد يا لباس، گفتن باشد يا عمل، حتّي راه رفتن و نشستن اگر جالب و محرک باشد، حرام است. و همچنين است تلفن‌ها و نامه‏ها و سخنراني‌ها و امثال اين‌ها که اگر جالب و محرک باشد، حرام است.

پی نوشت ها :
1. مؤمنون(23)/7
2. عن أبي عبدالله عليه‌السلام قال: «قال رسول الله صلي‌الله‌عليه‌وآله: ... إن الذکر ليرکب الذکر فيهتز العرش لذلک» کافي، ج5، ص544
3. واقعه(56)/41ـ45

منبع :  almazaheri.org


ارسال نظرات و دیدگاه های شما

توجه:

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پرتال تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد.
• نظراتی که شامل سئوال شرعی یا نتایج مسابقات باشد منتشر نخواهد شد. ( از فرم تماس با ما استفاده فرمایید)
• نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.
• متن نظر شما می بایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.