راه بهشت

نگاه كردن

نگاه كردن
نگاه كردن
نگاه كردن مرد به بدن زنان نامحرم و همچنين نگاه كردن به موى آنان ، چه با قصد لـذت چه بدون آن حرام است ، و نگاه كردن به صورت و دستها اگر به قصد لذت باشد حرام است ، بـلـكـه احتياط آن است كه بدون قصد لذت هم به آنها نگاه نكند، و نيز نگاه كردن زن به بدن مرد نامحرم با قصد لذت حرام مى باشد...

مساله 2442 - نگاه كردن مرد به بدن زنان نامحرم و همچنين نگاه كردن به موى آنان ، چه با قصد لـذت چه بدون آن حرام است ، و نگاه كردن به صورت و دستها اگر به قصد لذت باشد حرام است ، بـلـكـه احتياط آن است كه بدون قصد لذت هم به آنها نگاه نكند، و نيز نگاه كردن زن به بدن مرد نامحرم با قصد لذت حرام مى باشد.

مساله 2443 - اگر انسان بدون قصد لذت به صورت و دستهاى زنهاى كفار و جاهايى از بدن كه عادت آنها به پوشانيدنش نيست ، نگاه كند،اشكال ندارد.

مساله 2444 - زن بايد بدن و موى خود را از مرد نامحرم بپوشاند، و بهتر آن است كه بدن و موى خود را از پسرى هم كه بالغ نشده ولى خوب و بد را مى فهمد بپوشاند.

مساله 2445 - نگاه كردن به عورت ديگرى حتى به عورت بچه مميزى كه خوب و بد را مى فهمد حرام است ، اگرچه از پشت شيشه يا درآيينه يا آب صاف و مانند اينها باشد.
ولى زن و شوهر و كنيز و مولايش مى توانند به تمام بدن يكديگر نگاه كنند.

مساله 2446 - مرد و زنى كه با يكديگر محرمند، اگر قصد لذت نداشته باشند مى توانند غير از عورت به تمام بدن يكديگر نگاه كنند.

مساله 2447 - مرد نبايد با قصد لذت به بدن مرد ديگر نگاه كند، و زن هم به بدن زن ديگر با قصد لذت نبايد نگاه كند.

مساله 2448 - مرد نبايد عكس زن نامحرم را بيندازد، و اگر زن نامحرمى را بشناسد بنابر احتياط نبايد به عكس او نگاه كند.

مساله 2449 - اگر زن بخواهد زن ديگر يا مردى غير از شوهر خود را تنقيه كند، يا عورت او را آب بـكـشـد، بـايد چيزى در دست كند كه دست آن زن به عورت او نرسد، و همچنين است اگر مرد بخواهد مرد ديگر يا زنى غير زن خود را تنقيه كند يا عورت او را آب بكشد.

مساله 2450 - اگر مرد براى معالجه زن نامحرم ناچار باشد كه او را نگاه كند و دست به بدن او بزند اشكال ندارد، ولى اگر با نگاه كردن بتواند معالجه كند، نبايد دست به بدن او بزند، و اگر با دست زدن بتواند معالجه كند، نبايد او را نگاه كند.

مساله 2451 - اگر انسان براى معالجه كسى ناچار شود كه به عورت او نگاه كند، اگر چاره اى جز نگاه كردن به عورت نباشد اشكال ندارد.


ارسال نظرات و دیدگاه های شما

توجه:

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پرتال تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد.
• نظراتی که شامل سئوال شرعی یا نتایج مسابقات باشد منتشر نخواهد شد. ( از فرم تماس با ما استفاده فرمایید)
• نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.
• متن نظر شما می بایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.