راه بهشت

زن مظلوم بود

زن مظلوم بود
زن مظلوم بود
امام در مورد وضعیت زنان قبل از پیروزی انقلاب می فرمایند: مع الاسف زن در دو مرحله مظلوم بوده است یکی در جاهلیت؛ در جاهلیت زن مظلوم بود و اسلام منت گذاشت بر انسان، زن را از آن مظلومیتی که در جاهلیت داشت بیرون کشید مرحله جاهلیت مرحله ای بود که زن را مثل حیوانات بلکه پایین تر از آن محسوب می کردند. اسلام زن را از آن لجنزار بیرون کشیدم

زن مظلوم بود

امام خمینی

کشف حجاب در بیان امام خمینی:

امام در مورد وضعیت زنان قبل از پیروزی انقلاب می فرمایند: مع الاسف زن در دو مرحله مظلوم بوده است یکی در جاهلیت؛ در جاهلیت زن مظلوم بود و اسلام منت گذاشت بر انسان، زن را از آن مظلومیتی که در جاهلیت داشت بیرون کشید مرحله جاهلیت مرحله ای بود که زن را مثل حیوانات بلکه پایین تر از آن محسوب می کردند. اسلام زن را از آن لجنزار بیرون کشیدم.

زن را از آن مقام شرافت و عزت که داشت، پایین کشیدند

 در یک موقع دیگر در ایران ما زن مظلوم شد و آن دوره شاه سابق و شاه لاحق بود با اسم این که زن را می خواهند آزاد کنند ظلم کردند به زن، زن را از آن مقام شرافت وعزت که داشت پایین کشیدند. زن را از آن مقام معنویت که داشت شیء کردند به اسم آزادی، ...، آزادی را از زن و مرد سلب کردند.

....زن را از آن مقام شرافت و عزت که داشت، پایین کشیدند... درصورتی که زن انسان است؛ آن هم یک انسان بزرگ. زن مربی جامعه است. سعادت و شقاوت کشورها بسته به وجود زن است. زن با تربیت صحیح خودش انسان درست می‏کند. مبدأ همه سعادت‏ها از دامن زن بلند می‏شود و مع الاسف زن را به صورت یک لُعبه در آوردند این پدر و پسر... آن قدر جنایات که به زن کردند، به مردان نکردند.

منبع: صحیفه نور, ج6, ص185.

 


ارسال نظرات و دیدگاه های شما

توجه:

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پرتال تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد.
• نظراتی که شامل سئوال شرعی یا نتایج مسابقات باشد منتشر نخواهد شد. ( از فرم تماس با ما استفاده فرمایید)
• نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.
• متن نظر شما می بایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.